مستقیم در بورس سرمایه‌گذاری نکنید!

مستقیم در بورس سرمایه‌گذاری نکنید!

پایگاه خبری تحلیلی آقای اقتصاد: بورس امروز در حالی در پایان سومین روز کاری خود با افت ۱٬۸۱۵ واحدی به دو میلیون و ۹۸ هزار و ۳۶۰ واحد رسید که ابتدای معاملات امروز را با ریزش ۱۳۰۶ واحدی آغاز کرد. 

به گزارش آقای اقتصاد و به نقل از ایسنا، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران ۴۸ هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال بود و شاخص هم وزن نیز با ۱۴۵۴ واحد افزایش به ۷۳۸ هزار و ۹۱ واحد رسید. 

در این بازار ۳۳۰ هزار معامله انجام شد که نمادهای ثشاهد، خزامیا و داتام پرتراکنش‌های بورسی در معاملات امروز بودند. 

نمادهای اخابر و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فملی، فولاد، وغدیر و فارس بیشترین تاثیر منفی را امروز در بازار داشتند.
 
نمادهای کچاد، وغدیر و پارس هم تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس از خود بر جای گذاشتند و نمادهای میدکو، فولاد و کگل نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.

در این میان، بیشترین حجم معاملات به شستا و خساپا اختصاص یافت و بیشترین ارزش معاملات را نیز پالایش، کمند و افران کسب کردند. 
 
در معاملات امروز بیشترین تقاضا مربوط به نمادهای افران، همای و کمند بود.

همچنین بیشترین فروش سهام در معاملات امروز بورس به نمادهای فردا، همای و افران اختصاص یافت.

بیشترین افزایش قیمت روزانه هم در تالار شیشه‌ای امروز به سهام دکوثر، دامین و فمراد به ثبت رسید و بیشترین کاهش قیمت روزانه نیز در نمادهای وایران، فسرب و آپ صورت گرفت.

مستقیم در بورس سرمایه‌گذاری نکنید! 

باتوجه به نوسانات بازار سرمایه که فقط به چند روز ابتدایی هفته اخیر بازنمی گردد و چند هفته ای است که شاهد تغییرات و افت و خیزها در این بازار هستیم،  حمید میرمعینی - کارشناس بورس - در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اگر مردم به صورت مازاد، پولی دارند که به طور غیرحرفه‌ای قصد سرمایه گذاری در بازار سرمایه را دارند و می خواهند از منافع بازار هم استفاده کنند، بهتر است مستقیم وارد این عرصه نشوند. 

وی پیشنهاد کرد که این گروه از مردم می‌توانند از طریق شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری در بازار بورس سرمایه گذاری کنند. 

به گفته این کارشناس،‌ این شرکت‌ها و صندوق‌ها به صورت حرفه‌ای به سرمایه‌گذاران مشاوره می‌دهند، آنها بهتر می‌دانند که سرمایه‌ها بهتر است کجا و به شکلی سرمایه گذاری شود، زیرا این شرکت‌ها و صندوق‌ها هم بازار را بهتر می شناسند و هم با ریسک‌های بازار آشنا هستند. علاوه بر این، تجربه و تحصیلات لازم را دارند و صلاحیت‌شان نیز توسط سازمان بورس تایید شده است.