خاندوزی: قراردادهای داده‌کاوی با دانش‌بنیان‌ها نهایی می‌شود

خاندوزی: قراردادهای داده‌کاوی با دانش‌بنیان‌ها نهایی می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی آقای اقتصاد: وزیر اقتصاد با اشاره به دسترسی پژوهشگران به داده‌های سازمان مالیاتی تاکید کرد: ظرف چند هفته آتی قراردادهای داده‌کاوی با دانش‌بنیان‌ها نهایی می‌شود.

به گزارش آقای اقتصاد و به نقل از تسنیم، احسان خاندوزی؛ وزیر اقتصاد و امور دارایی در نشست رونمایی از آزمایشگاه داده‌کاوی سازمان مالیاتی،‌ اظهار کرد: هم اکنون صورت مالی 2005 شرکت منتشر می‌شود و جز تعداد انگشت‌شمار نداریم شرکتی که اطلاعات مالی آنها شفاف نباشد.

وی افزود: امروز حلقه دیگری از آن زنجیره شفافیت در سازمان مالیاتی رقم خواهد خورد، با رعایت اصل محرمانگی اشخاص حقیقی و حقوقی، برای بدنه وسیع پژوهشگران  دسترسی لازم فراهم شده است. تا استنطاق داده‌های موجود در دستگاه‌های  حاکمیت انجام شود.

وزیر اقتصاد گفت: با ترتیبات جدید تمام سوءجریانهای مالی از طریق اشراف بر داده‌ها قابل شناسایی است و به حداقل خواهد رسید.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه باید زودتر از روندهایی که زیر پوست اقتصاد شکل می‌گیرد مطلع شویم گفت: حرکت کردن به سمت این سبک از تعامل موضوع جلسه امروز در سازمان مالیاتی با همراهی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

خاندوزی گفت: ظرف هفته‌های آینده باید همکاری‌ها با شرکت‌های دانش بنیان در حوزه داده‌کاوی رسمیت یافته و قراردادای مربوطه منعقد شود.

به گزارش تسنیم، در ادامه تبادل تفاهمنامه‌ها بین دانشگاه‌ها و اندیشکده‌‌ها با سازمان امور مالیاتی در حوزه آزمایشگاه داده کاوی انجام شد. این تفاهمنامه به صورت مجزا بین سازمان مالیاتی و افتخاری رئیس دانشگاه امام صادق، یونسیان رئیس دانشگاه علم و صنعت، زمانیان رئیس مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری، عیوضی رئیس اندیشکده ایتان، امین الرعایا رئیس اندیشکده اقتصاد مقاومتی انجام شد.

همچنین تفاهمنامه‌های مجزا  بین سازمان مالیاتی و  رسولی‌زاده از شرکت پاد، آرمان رایان شریف و... مبادله شد.