طلای جهانی از تکاپو افتاد

طلای جهانی از تکاپو افتاد

پایگاه خبری تحلیلی آقای اقتصاد: قیمت طلا امروز چهارشنبه (۲۴ آوریل) کاهش یافت، زیرا ترس از تشدید درگیری در خاورمیانه کاهش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات مهم اقتصادی ایالات‌متحده بودند که می‌تواند زمان کاهش نرخ بهره را مشخص کند.

به گزارش آقای اقتصاد و به نقل از ایسنا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۲۰ دلار و ۱۹ سنت در هر اونس رسید که به کمترین میزان خود از پنج آوریل در جلسه قبل رسید. هر اونس طلای آمریکا با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۳۳۳ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به نظر می‌رسد که ترس از درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر در خاورمیانه کاهش یافته است. اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو ایالات‌متحده به عدم ضرورت کاهش نرخ بهره اشاره دارد. معامله گران اکنون انتظار دارند که اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به احتمال زیاد در سپتامبر رخ دهد. نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، فعالیت‌های تجاری ایالات‌متحده در ماه آوریل کاهش یافت و بازارها منتظر اطلاعات مخارج مصرف شخصی ماه مارس هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۷.۲۴ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۱۰.۱۵ دلار رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.